Prima den u myslivců

• Mgr. Hana Veverka Kociánová

Dne 16.11. 2022 třída SOVIČEK z 3.A navštívila na Okresním mysliveckém spolku v Bruntále lektorku lesní pedagogiky Ing. Karlu Hynštovou.

Vzhledem k tomu, že spolupracujeme již třetím rokem, se děti na Kajku a nové vědomosti velmi těšily. Cestou žáci v parku nasbírali živé i neživé přírodniny, které poté využili při výrobě oříškových ozdob a zvířátek: jelenů, losů, želviček, sov a jiných ptáčků.

Po uvítání a krátkém povídání o zážitcích z léta, se děti začaly věnovat výuce stop a určování pobytových znaků zvěře.

Stopy zajíce, lišky, ježka, veverky, bažanta, koroptve, kačera, jelena i srnce poznáme a až napadne sníh, tak je v lese pohledáme.

Žáci si také vyrobili svou knížečku se stopami a pomocí razítek natiskli lesní rodinky, které výtvarně ztvárnili.

Při zpáteční cestě do školy malí myslivci sportovali v městském parku. Šplhali jako veverky, schovávali se jako ježci před zimou, běhali rychleji než kuny a přeskakovali překážky jako jeleni.

Byl to pohodový den a brzy si jej zopakujme.